Pelta spojil politiky napříč stranami. Aneb, kdo všechno letěl s fotbalovým bossem

Pelta spojil politiky napříč stranami. Aneb, kdo všechno letěl s fotbalovým bossem

CNI a KPKP přináší přehled politiků, kteří se zúčastnili kontroverzního leteckého zájezdu do Amsterdamu se šéfem FAČR Miroslavem Peltou.

Praha – Navzdory odlišné stranické příslušnosti mají někteří liberečtí politici k sobě velmi blízko. Jak zjistilo CNI společně s KPKP na dvoudenní výlet s fotbalovým bossem Miroslavem Peltou (ODS) se vydali jak členové ČSSD, tak předseda strany Starostové pro Liberecký kraj, či příslušníci ODS.

Stranická příslušnost jim nebránila v tom přijmout pozvání Peltova fotbalového klubu, společně také usedli do letadla objednaného speciálně na tuto soukromou cestu na zápas FK Baumit Jablonec – Ajax Amsterdam.

Krajští politici se na výlet s Peltou vydali jen pár dní před hlasováním zastupitelstva o navýšení dotací na sport o 20 milionů korun, o které usiloval právě jejich hostitel Pelta.

Článek o cestě politiků s příjemcem dotací NALEZNETE ZDE.

Dva z účastníků zájezdu CNI potvrdili, že jim jak letenky, tak ubytování platil Peltův FK Jablonec, jenž je jedním z hlavních žadatelů o krajské dotace. Ostatní politici se uchýlili k úhybným manévrům, a například náměstkyně hejtmana Lenka Kadlecová (ČSSD) cestu zapírala. Další z náměstku Marek Pieter (SLK) dokonce nakonec svoje vyjádření zcela změnil a popřel jej.

O veletoči náměstka Pietera se DOČTETE ZDE.

Jediný, kdo zůstal konzistentí a postavil se k problému čelem, je radní Jablonce nad Nisou a předseda tamní TOP 09 Petr Roubíček. Jako jediný na rozdíl od všech ostatních politických účastníků zájezdu otevřeně přiznává, že jemu cestu platil právě Peltův klub.

„Pozval mě FK Jablonec. Část nákladů byla hrazená, například cesta. Za ostatní účastníky ale mluvit nemůžu,“ zopakoval v dnešním vydání MF Dnes, které o zjištění CNI informuje.

ZDE vám přinášíme přehlednou tabulku politiků, kteří se výletu s Peltou zúčastnili (jde ovšem pouze o politiky, které se CNI a KPKP podařilo zachytit na fotografiích, takže je možné, že jich do Amsterdamu letělo ještě více – pozn. red.):

Kde působí Jméno Strana Funkce Od kdy je ve funkci
Liberecký kraj Lenka Kadlecová ČSSD Náměstkyně hejtmana; Radní pro sociální oblast; Předsedkyně KVV ČSSD Náměstkyní od února 2015
Marek Pieter SLK Náměstek hejtmana; Radní pro ekonomiku, majetek a investice; Předseda SLK Náměstkem od roku 2012
Vladimír Mastník SLK Radní pro dopravu Radním od roku 2012
Vladimír Richter ODS Zastupitel LK; Předseda finančního výboru Dlouholetý zastupitel, předsedou výboru od roku 2012
Radek Polma ČSSD Vedoucí kanceláře Asociace krajů
Jablonec Petr Roubíček TOP 09 Jablonecký radní; Předseda zdejší TOP 09; Ředitel společnosti Jablonecká Energetická Radním od listopadu 2014, ředitelem od prosince 2014
Miloš Vele ODS Náměstek primátora Jablonce; Předseda představenstva společnosti Jablonecká Energetická Náměstkem od listopadu 2014, předsedou od srpna 2013
Milan Kouřil ANO Jablonecký zastupitel; Člen dozorčí rady společnosti Jablonecká Energetická Zastupitelem od října 2014, v dozorčí radě od května 2015
Vít Němeček ODS Jablonecký zastupitel; Ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou Zastupitelem od října 2014, ředitelem od roku 2014

 

-CNI-

Líbí se Vám naše práce, budeme rádi, když nás podpoříte. Díky Vaší podpoře budeme moci zůstat i nadále absolutně nezávislí. Za Vaši přízeň děkujeme!

ZDE NALEZNETE možnosti, jak nás podpořit.