Kauza Peltova zájezdu: dva politici ukázali doklady

Kauza Peltova zájezdu: dva politici ukázali doklady

Předložili je až dva dny poté, co je o to CNI požádalo. Výpis z účtu, který by uhrazení částky potvrdil, nikoliv.

Praha/Liberec – Dva z politických účastníků Peltova leteckého zájezdu dnes zveřejnili doklady o zaplacení cesty, která proběhla jen pár dní před hlasováním zastupitelstva o navýšení dotací pro sport.

Současně hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN) vydal prohlášení, ve kterém cestu politiků s šéfem fotbalového klubu, kterému kraj přiděluje dotace, označil za „nevhodnou“.

Platební dokumenty dnes na svých webových stránkách publikoval náměstek hejtmana Libereckého kraje Marek Pieter (SLK) a radní pro dopravu Vladimír Mastník (SLK). Z dokladů vyplývá, že Pieter zaplatil dva dny před odletem částku 24 200 korun za sebe a manželku, která s ním cestovala. Pokladní doklad vydal FK Jablonec. Jako předmět platby je uvedeno: „Náklady spojené s cestou na utkání.“

Stejný text je uveden i na dokladu radního Mastníka. Pouze s tím rozdílem, že doklad byl vydán o den později, a je vystaven na poloviční částku, za jednu osobu 12 100 korun. Na dokumentu ovšem chybí podpis osoby, která od radního peníze převzala.

Vzhledem k tomu, že náměstek Pieter v pondělním rozhovoru s CNI jasně uvedl, že mu letenky i ubytování hradil Peltův fotbalový klub, chtěli jsme mít jistotu, že skutečně částku uvedenou na dokladu zaplatil. Výpis z bankovní transakce ale Pieter neposkytl. „Placeno v hotovosti,“ uvedl náměstek stručně v sms. Komu peníze v hotovosti předal, aby bylo možné transakci ověřit, sdělit odmítl. „Tímto beru své vyjádření za konečné a úplné,“ uzavřel další diskusi Pieter.

Celý rozhovor s náměstkem Pieterem, kde přiznává, že mu pobyt i letenky platil Peltův fotbalový klub NALEZNETE ZDE.

Radní Mastník na otázky spojené s platební transakcí nereagoval.

Jasné každopádně je, že účastníci Peltova zájezdu podle předložených účtenek zaplatili o více než 600 korun vyšší částku než ti, kteří na fotbal vyrazili jiným letadlem s cestovní kanceláří Czech Sport Travel. Ta totiž balíček s letenkou, vstupenkou na utkání a ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Amsterdamu nabízela levněji.

Krajská náměstkyně Lenka Kadlecová (ČSSD), která v Peltově delegaci cestovala s přítelem a stranickým kolegou Radkem Polmou, doklad dosud navzdory opakovaným výzvám nepředložila.

Zatímco výše zmínění politici nyní už svorně tvrdí, že dvoudenní letecký zájezd vypravený Peltovým fotbalovým klubem si platili sami, jejich spolucestující ze stejného letadla, jablonecký radní Petr Roubíček (TOP 09) naopak trvá na svém vyjádření, že jemu celý zájezd platil právě Peltův klub.

„Pozval mě FK Jablonec. Část nákladů byla hrazená, například cesta. Za ostatní účastníky ale mluvit nemůžu,“ zopakoval Roubíček v dnešním vydání MF Dnes, která o zjištění CNI informuje.

Článek o cestě politiků na zápas s bossem fotbalu Miroslavem Peltou NALEZNETE ZDE.

Zde naleznete  doklady o zaplacení, které Pieter s Mastníkem zveřejnili:

– CNI –