Policie stíhá úředníky za miliardovou restituci. CNI odkrylo stopy vedoucí k lidem okolo Syneru

Policie stíhá úředníky za miliardovou restituci. CNI odkrylo stopy vedoucí k lidem okolo Syneru

Praha – Po dvouletém vyšetřování policie padla obvinění v kauze miliardové restituce. Tento případ už v květnu 2015 podrobně zmapovalo CNI. Na pozadí přesunů lukrativních parcel z Pozemkového úřadu na kyperskou offshore firmu se nám podařilo rozkrýt stopy až k osobám okolo stavební společností Syner. Přinášíme Vám unikátní přehled celé kauzy.

„V současné době je z dosud získaných informací zřejmé, že tyto nemovitosti neměly být vůbec jejich současnému vlastníkovi převedeny,“ uvádí se ve zmíněném policejním dokumentu.
 Když před dvěma měsíci detektivové z protimafiánského policejního útvaru zablokovali téměř 37 hektarů pozemků v Praze a okolí, orosila se čela i skupině lidí ve vzdáleném Liberci.
 Tehdy se radnice na Praze 10 však raději soudu vyhnula a vyplatila Honzíkovi a jeho klientům 40 milionů korun za výmaz duplicitního práva k některým pozemkům na jejím území.
Restituenty zastupoval kontroverzní pražský advokát JUDr. Daniel Honzík. V minulosti byl aktérem nevýhodných smluv Kongresového centra Praha (KCP) či se zapojil do nestandardních převodů majetku a aktiv ČSNS, které byly některými kritiky označeny jako tunelování.

           vazby malé