Pro analytiky: Podrobnosti k vazbám, které stály za kauzou miliardových pozemků

Pro analytiky: Podrobnosti k vazbám, které stály za kauzou miliardových pozemků

CNI představuje svůj investigativně-analytický servis, jehož cílem je podpořit náročnou pátrací žurnalistiku v tradičních médiích. Nabízíme čtenářům možnost nahlédnout, jak vypadá příprava analytiků na zveřejnění případu jako je kauza miliardových pražských pozemků, kterým CNI zahájilo svoji činnost. Naleznete zde investigativní články Elišky Bártové, grafiku osob a vazeb figurujících v případu, souhrn zajímavostí z případu a také podrobnou případovou studii s důkazy a podklady ke kauze.

„V současné době je z dosud získaných informací zřejmé, že tyto nemovitosti neměly být vůbec jejich současnému vlastníkovi převedeny,“ uvádí se ve zmíněném policejním dokumentu.
 Když před dvěma měsíci detektivové z protimafiánského policejního útvaru zablokovali téměř 37 hektarů pozemků v Praze a okolí, orosila se čela i skupině lidí ve vzdáleném Liberci.
 Tehdy se radnice na Praze 10 však raději soudu vyhnula a vyplatila Honzíkovi a jeho klientům 40 milionů korun za výmaz duplicitního práva k některým pozemkům na jejím území.
Restituenty zastupoval kontroverzní pražský advokát JUDr. Daniel Honzík. V minulosti byl aktérem nevýhodných smluv Kongresového centra Praha (KCP) či se zapojil do nestandardních převodů majetku a aktiv ČSNS, které byly některými kritiky označeny jako tunelování.

           vazby malé