Dopad zjištění CNI: Dušek kvůli obvinění rezignoval na post ve vedení ČSSD

Dopad zjištění CNI: Dušek kvůli obvinění rezignoval na post ve vedení ČSSD

Robert Dušek, člen vedení ČSSD rezignoval poté, co CNI informovalo o jeho obvinění z korupce v souvislosti s čerpáním evropských dotací

Praha – Případ, na který dnes ráno upozornilo CNI, dostal rychlý spád. Robert Dušek, člen předsednictva a ÚVV ČSSD rezignoval na svoji stranickou funkci. Uvedl to v dopise adresovaném premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.

O rezignaci Duška na předsednický post informovala ČSSD odpoledne na svém webu. „Vysvětlil, že jediným důvodem pro uvedený krok se stala motivace nepoškodit sociální demokracii. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka jeho rozhodnutí uvítal,“ uvádí se na stranickém portálu.

Robert Dušek rezignaci oznámil v dopise, který dnes odpoledne adresoval předsedovi strany. Uvedl, že krok opustit předsednictvo ČSSD činí pouze v zájmu sociální demokracie.

„Pevně věřím, že se v dalším prokáže, že jsem se ničeho protiprávního nedopustil,“ uvedl Robert Dušek na webu cssd.cz.

Podle zjištění CNI byl Dušek společně s libereckým spolustraníkem Martinem Seppem a podnikatelem Janem Imlaufem obviněn na počátku června z korupčních trestních činů. Případ souvisí s čerpáním evropských dotací na výstavbu lázeňského komplexu Dům pohody v Chrastavě na Liberecku.

Celkem bylo v případu obviněno 11 lidí. Odhadovaná škoda způsobená jejich nezákonným jednáním přesahuje 200 milionů korun.

Kompletní informace o obvinění bývalého europoslance a celé kauze NALEZNETE ZDE.

„V tomto okamžiku nemohu říci víc, než aby orgány činné v trestním řízení objektivně činily svoji práci a to v duchu „padni komu padni“,“ konstatoval pro CNI ministr Jiří Dientsbier, jenž zároveň zasedá s Duškem ve vrcholných orgánech ČSSD. „Až budou známy podrobnosti, lze se vyjadřovat konkrétněji.

-bar-