Mluvčí Nejvyššího soudu Knötig skončí: vaz mu zlomila zbraň a rasismus

Mluvčí Nejvyššího soudu Knötig skončí: vaz mu zlomila zbraň a rasismus

Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal řekl exkluzivně CNI, že mluvčího soudu Petra Knötiga odvolá z funkce. 

Brno – Mluvčí Nejvyššího soud Petr Knötig skončí ve své funkci. CNI to řekl předseda soudu Pavel Šámal. Reagoval tak na informaci, kterou dnes CNI přineslo, že se mluvčí Knötig nechal v budově soudu fotit s brokovnicí.

„Jsem naprosto šokován,“ reagoval předseda soudu Šámal. „Tohle je jeho konec. Takové prezentování je absolutně nepřípustné.“

Předseda Nejvyššího soudu Šámal je připraven řešit situaci co nejrychleji. „Z funkce ho určitě odvolám, a zřejmě teď ještě kvůli tomu pojedu do Brna,“ konstatoval. „Toto ukázalo jeho charakter, který neumožňuje, aby u Nejvyššího soudu dále setrval.“

Odvolání z funkce ale nebude nejspíš jediným krokem, který Šámal učiní. Lze předpokládat, že Knötig skončí i coby zaměstnanec soudu.

Neprojdou…

Mluvčímu sou11292955_10153365037404028_742148991_ndu Knötigovi zlomila vaz informace CNI, které zjistilo, že se v budově soudu nechal vyfotit se zbraní – podle všeho jde o pumpovací brokovnici. Nošení zbraní v budově soudu je přitom zakázáno.

Fotku s brokovnicí a komentářem „Neprojdou“ a zobrazením lebky si mluvčí Knötig dokonce vyvěsil na konci loňského roku na svůj facebookový profil.

„To byla maketa, to nebyla zbraň,“ reagoval nyní na dotaz CNI Knötig. „Kolega kolem projížděl, tak mi ukázal, že má maketu. To byla čistě nadsázka, to nebylo proti nikomu ani ničemu.“

Jak ale doloží, že nešlo o skutečnou zbraň, a jak se ať už zbraň, či atrapa dostaly přes justiční kontrolu, už nevystělil.

Knötig se dostal do problémů také kvůli svému vyjádření na sociálních sítích, kde Romy označil za „cikorky. O jeho rasistickém projevu informoval včera Týdeník Respekt.

ZDE NALEZNETE rozhovor s mluvčím Knötigem

– bar –