Ohlas kauzy CNI „Dušek“ v médiích

Ohlas kauzy CNI „Dušek“ v médiích

Centrum nezávislé investigace (CNI) ve spolupráci s Krajským protikorupčním pracovistěm (KPKP) jako první informovalo o trestním stíhání bývalého europoslance a člena vedení ČSSD Roberta Duška a dalších politiků. CNI a KPKP první podrobně popsaly případ zmařené evropské dotace za 230 milionů korun, systém pravděpodobných úplatků a bílých koní mezi politiky a podnikateli. Níže přinášíme přehled médií, které kauzu převzaly: 

iHNed.cz: Protikorupční policie obvinila člena vedení ČSSD Duška. Zřejmě kvůli eurodotacím
Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupčního pracoviště (KPKP) by se Duškova trestná činnost měla týkat veřejných zakázek a evropských dotací.

ČTK: Protikorupční policie obvinila člena vedení ČSSD Duška
Mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej obvinění Duška odmítl komentovat. „Ke konkrétním osobám se nevyjadřujeme,“ řekl.Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupční pracoviště (KPKP) by se Duškova trestná činnost měla týkat veřejných zakázek a evropských dotací.

Aktuálně.cz: Protikorupční policie obvinila vysoce postaveného člena ČSSD
Způsobená škoda přesahuje 200 milionů korun. Informuje o tom server Centrum nezávislé investigace.

Hlídací pes.cz: Korupce při čerpání dotací v Chrastavě: vysoký funkcionář ČSSD čelí obvinění
Jak dále zjistilo Centrum nezávislé investigace (CNI) a Krajské protikorupční pracoviště (KPKP), mezi obviněnými je i Duškův stranický kolega, bývalý liberecký radní pro dopravu – Martin Sepp. Obvinění se týká korupčních trestných činů.

Rozhlas.cz: Policie stíhá člena předsednictva ČSSD a bývalého europoslance Duška
Podle zjištění Krajského protikorupčního pracoviště a Centra nezávislé investigace v Liberci obvinění souvisí s evropskými zakázkami.  

Týden.cz: Člena vedení ČSSD Duška obvinila protikorupční policie
Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupčního pracoviště (KPKP) se Duškova údajná trestná činnost týká veřejných zakázek a evropských dotací.

ČT24.cz: Protikorupční policie obvinila člena předsednictva ČSSD Duška
Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupčního pracoviště (KPKP) by se Duškova trestná činnost měla týkat veřejných zakázek a evropských dotací.

E15.cz: Policie stíhá člena vedení ČSSD Duška. Má jít o podvod při čerpání dotací
Mezi obviněnými je bývalý vlastník lázní Jan Imlauf, podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupční pracoviště byl obviněn například i bývalý krajský radní pro dopravu za ČSSD Martin Sepp.

Deník.cz: Protikorupční policie obvinila člena vedení ČSSD Duška
Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupčního pracoviště (KPKP) se Duškova údajná trestná činnost týká veřejných zakázek a evropských dotací.

Novinky.cz: Protikorupční policie obvinila člena vedení ČSSD Duška
Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupčního pracoviště (KPKP) by se Duškova trestná činnost měla týkat veřejných zakázek a evropských dotací.

Blesk.cz: Exbosse z ČSSD obvinila protikorupční policie. Jde o podvod s dotacemi?
„Cítím se být nevinen. Považuji to za neopodstatněné. Budu se bránit tím, že jim řeknu, co o tom vím,“ řekl Sepp Centru nezávislé investigace.

Reflex.cz: Protikorupční policie obvinila člena vedení ČSSD Roberta Duška
Mezi obviněnými je bývalý vlastník lázní Jan Imlauf, podle CNI a KPKP byl obviněn například i bývalý krajský radní pro dopravu za ČSSD Martin Sepp. „Cítím se být nevinen. Považuji to za neopodstatněné. Budu se bránit tím, že jim řeknu, co o tom vím,“ řekl Sepp CNI.

Parlamentní listy.cz: Jaroslav Tauchman: Policie zasadila ČSSD tvrdou ránu – obvinění Roberta Duška a Martina Seppa
Protikorupční policie obvinila bývalého europoslance a člena předsednictva republikové ČSSD Roberta Duška a bývalého radního Libereckého kraje Martina Seppa. K tématu se vyjadřuje aktivista Jaroslav Tauchman, za Krajské protikorupční pracoviště v Liberci a Centrum nezávislé investigace

Echo24.cz: Protikorupční policie obvinila člena vedení ČSSD Duška
Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupční pracoviště (KPKP) by se Duškova trestná činnost měla týkat veřejných zakázek a evropských dotací.